Aktuálně

 
Back to top

Cerna

Aplikace Tablexia je moderní vzdělávací pomůcka na podporu kognitivních schopností u dětí s dyslexií vyvíjená ve sdružení CZ.NIC. Jedná se o mobilní aplikaci převážně využívanou na tabletech a dostupnou zdarma pro zařízení s operačními systémy Android a iOS.

Tablexia je trénink kognitivních schopností zaměřený primárně na děti na druhém stupni základní školy. Tablexii tvoří v současné době 6 her, z nichž se každá zaměřuje primárně na trénink jedné kognitivní schopnosti. V jednotlivých hrách si hráč procvičí pracovní paměť, sluchové vnímání, prostorovou orientaci, zrakovou paměť, pozornost a zrakovou serialitu. Hry jsou propojené atraktivní detektivní tématikou a prostředí aplikace navozuje atmosféru 30. let minulého století. Tablexia dále obsahuje i Encyklopedii pojmů z oblasti specifickým poruch učení, Statistiky a Síň slávy, kde hráči sbírají speciální trofeje.

Na tvorbě aplikace spolupracovala PhDr. Lenka Krejčová, PhD. z Katedry psychologie, FF UK. Tablexia je dostupná i ve slovenské a německé verzi. Celý vývoj aplikace je provázen neustálým testováním s dětmi v DYS-centru Praha o.s. a na mnoha školách v České a Slovenské republice. 
Více informací o projektu nawww.tablexia.cz.