Aktuálně

 
Back to top

INSPO nabízí mimořádnou podporu pro účastníky se sluchovým postižením

Simultánní přepis i tlumočení do znakového jazyka ve všech jednacích sálech jsou na konferenci INSPO o technologiích pro osoby se specifickými potřebami již řadu let samozřejmostí. Letošní 16. ročník, který se koná 12. března v Kongresovém centru Praha, však přináší ještě vylepšení této ojedinělé podpory pro účastníky se sluchovým postižením. K dispozici bude také mobilní přepisovatel, jehož služby budou moci zájemci využít u expozic ve výstavní části. A pro znakující účastníky zde bude připraven tlumočník do znakového jazyka. 

Celkem tak bude zpřístupňovat dění na konferenci návštěvníkům se sluchovým postižením sedm přepisovatelů a sedm tlumočníků. 

Ohluchlí a nedoslýchaví účastníci mohou sledovat simultánní přepis buď na plátně, anebo na zapůjčeném tabletu. Na něm se budou moci přepínat i do ostatních sálů, aby případně nezmeškali přednášku v jiné sekci.

Tablety si mohou vypůjčit také slabozrací návštěvníci, kteří dobře nedohlédnou na plátno; místo toho budou sledovat prezentaci na tabletu.

Pořadatelé z BMI sdružení mají přislíbeno od střediska Teiresiás a společnosti 24U více než 60 tabletů. Účastníci by si je měli zamluvit při registraci, která je již v plném proudu a kapacita sálu je zaplněna ze tří čtvrtin. 

Program konference je na stránce http://inspo.cz/inspo-2016, kde se také nachází odkaz na registrační formulář

 

Takto vypadá souprava pro mobilní přepis

 

Přidat komentář