Aktuálně

 
Back to top

Nápad roku se představí na konferenci INSPO

Nový revoluční prvek do vzdělávání dětí mateřských, základních a speciálních škol přináší výuková a pohybová interaktivní podlaha. Produkt společnosti Interactstyle získal ocenění v soutěži Nápad roku. Seznámit se s ním mohou účastníci konference INSPO, která se koná 12. března 2016 v Kongresovém centru Praha.

Výuková a pohybová interaktivní podlaha má řadu předností. Vtáhne do děje všechny děti, zapojí emocionální, racionální a dokonce i pohybovou složku. Zlepší zábavnou formou fyzickou kondici dětí, a pomáhá proti obezitě. Trénuje motoriku a orientaci v prostoru, zajistí koncentraci dětí na výuku. Učitelé spolu s ní dostanou nové materiály ve formě obrázků a zvuků, z nichž si mohou vytvářet vlastní výukové hodiny, které děti ovládají pohybem těla.

Interaktivní podlaha je vyhrazená plocha v učebně nebo tělocvičně , na které se mohou děti volně pohybovat.

Pohyb dítěte je vyhodnocen pomocí projektoru, počítače a speciální mikrokamery. Vyvolá grafickou odezvu v promítaném obraze. Dá se tak zahrát fotbal bez reálného míče. Tím, že na promítaném obrazci dítě skáče, hraje pohybové nebo výukové hry.

Pro děti speciálních škol sestavila společnost Interactstyle, s.r.o., výukový program na základě podnětů speciální školy v Poděbradech.

Jde o multimodální program zahrnující v současné době 4 subprogramy, jejichž náročnost a komplexnost se může měnit podle stupně postižení dítěte. Základem je použití nových moderních metod, které působí na hierarchii kognitivních funkcí (podle Dietricha), a to zejména na paměť, zpracování informací, řízenou pozornost, abstraktní myšlení, emoce, vnímání, učení a v neposlední řadě na motoriku a orientaci v prostoru dítěte.

 

Přidat komentář