Aktuálně

 
Back to top

Braillský zápisník Orbit Reader jako praktická pomůcka při inkluzivním vzdělávání nevidomých

V první části příspěvku stručně představíme koncepci a možnosti nového braillského zápisníku Orbit Reader 20, vyvinutého americkou společností Orbit Research, který v Česku od ledna 2020 ve spolupráci s britským Královským národním institutem pro nevidomé (RNIB, Royal National Institute of Blind People) dodává společnost GALOP, s.r.o.

 

Po základním seznámení s novou pomůckou ve druhé části příspěvku nastíníme několik praktických scénářů jejího využití při vzdělávání či zaměstnávání nevidomých včetně zapojení doprovodné aplikace Orbit Teacher, umožňující asistovat nevidomému při práci na zápisníku i bez znalosti bodového písma díky simultánnímu zobrazení textu na mobilním zařízení s operačním systémem Android.

 

GALOP, s.r.o. se problematice elektronických kompenzačních pomůcek pro zrakově postižené věnuje více než 25 let a patří v tuzemsku k předním společnostem v tomto oboru. Daniel Jungmann se v rámci společnosti specializuje na inovativní pomůcky – kromě zde představovaného zápisníku Orbit Reader se věnuje též novým čtecím přístrojům Orcam MyEye a Freedom Scientific omniReader či ozvučeným telefonům Apple iPhone.

Přidat komentář

Full HTML

  • Webové a e-mailové adresy jsou automaticky převedeny na odkazy.
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.

Plain text

  • Nejsou povoleny HTML značky.
  • Webové a e-mailové adresy jsou automaticky převedeny na odkazy.
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.