Aktuálně

 
Back to top

Cena Nadace Vodafone Rafael: 200 000 korun pro neziskovku

Na dnešní tiskové konferenci v Praze byl vyhlášen již čtvrtý ročník Ceny Nadace Vodafone Rafael, která oceňuje neziskové organizace využívající inovativně informační a komunikační technologie ke zlepšení kvality života lidí se zdravotním postižením. S Cenou je spojená finanční odměna 200 000 korun. Současně byla vyhlášena literární soutěž Internet a můj hendikep. Vítězům obou soutěží budou předány ceny na konferenci INSPO o informačních a komunikačních technologiích pro osoby se specifickými potřebami, jejíž 18. ročník se uskuteční 7. dubna 2018 v Kongresovém centru Praha.

Cenu Nadace Vodafone Rafael mohou získat projekty, které již přinášejí užitek většímu počtu uživatelů (minimálně 300) nejméně po dobu půl roku. „V informačních a komunikačních technologiích vidíme v Nadaci Vodafone velký potenciál na zkvalitnění života lidí se zdravotním postižením. Cenou Rafael chceme podpořit další vývoj oceněného řešení a tím i zvýšení jeho společenského dopadu. Zajímá nás také využití otevřeného softwaru, otevřených dat či otevřeného obsahu – dlouhodobých systémových změn nelze docílit bez spolupráce a sdílení,“ vysvětlila Adriana Dergam, místopředsedkyně správní rady Nadace Vodafone.

Ve třetím ročníku získalo Cenu Rafael Centrum pro dětský sluch Tamtam, o.p.s., za mobilní aplikaci Znakujte s námi, která je určená především slyšícím rodičům neslyšících dětí a jejich dětem. Aplikace, která funguje i offline, má již 12 897 instalací a 2 518 skutečně aktivních uživatelů. 

„Finanční odměnu jsme využili k inovaci aplikace a k jejímu převedení také pro operační systém iOS,“ uvedla Jana Fenclová, ředitelka Centra pro dětský sluch Tamtam.

Ve čtvrtém ročníku bude Cena Nadace Vodafone Rafael udělena opět na konferenci INSPO o informačních a komunikačních technologiích pro osoby se specifickými potřebami. Ta se uskuteční 7. dubna 2018 v Kongresovém centru Praha. Jak uvedl organizátor INSPO Jaroslav Winter z BMI sdružení, na 18. ročníku konference bude předáno více ocenění. Kromě finanční odměny ve výši 200 000 korun dostává vítězná organizace i krásnou cenu z ušlechtilého skla podle návrhu profesora Mariana Karla z ČVUT.

Při vyhlášení výsledků literární soutěže Internet a můj handicap si odnesou tři nejlepší autoři 7000, 5000 a 3000 korun, které věnuje ČSOB. Dále budou předány ceny ve výši 5000 Kč za nejlepší přednášku v každé z programových sekcí a za nejlepší exponát, o kterých rozhodne hlasování účastníků.

Uzávěrka přihlášek do soutěže o Cenu Nadace Vodafone Rafael je 25. února 2018. Do literární soutěže mohou autoři se zdravotním postižením přihlásit své příspěvky o tom, jak jim internet nebo telefon pomáhají vyrovnat se s daným zdravotním handicapem, nejpozději rovněž do 25. února 2017.

Podrobnější informace o Ceně Nadace Vodafone Rafael, literární soutěži Internet a můj handicap i konferenci INSPO najdou zájemci na stránkách www.inspo.cz.

Generálním partnerem konference INSPO 2017 je Nadace Vodafone, partnery jsou AutoCont CZ, ČSOB a Středisko Teiresiás, mediálními partnery ČTX Protext a portál Helpnet.cz. Záštitu poskytl Magistrát hlavního města Prahy.

 

Přidat komentář