Aktuálně

 
Back to top

INSPO 2017: Moc děkujeme, účast na letošní konferenci byla úžasná

"Chtěli bychom Vám velice poděkovat za možnou účast na dnešní konferenci INSPO 2017, která byla jako vždy bezkonkurenční jak v obsahu a kvalitě vystupujících na přednáškách, tak vystavovatelů v prezentačních stáncích. Všichni se trpělivě věnovali přítomným účastníkům konference a vysvětlovali jim techniku a programy v praxi," napsala ihned po návratu z konference Lenka Zimmermannová, která každoročně přijíždí na INSPO se svými spolupracovníci a klienty z liberecké obecně prospěšné společnosti Easy Help. Dále popisuje nejsilnější a nejinspirativnější zážitky.

Nejvíce nám vyrazily dech dopolední přednášky od zástupců Vodafonu. Co vše je možné v praxi směrem k osobám se zdravotním postižením - z přednášky pana Romana Stašíka, co vše již mobilní aplikace umí. Dále nás zaujala v praxi aplikace "Záchranka" od přednášejícího pana Filipa Maleňáka. Navíc milým překvapením pro všechny zúčastněné byly "Vouchery na 10 GB dat internetu zdarma po celý rok pro držitele ZTP, či ZTP/P".

Z odpoledních přednášek jsme se zúčastnili sekce Využití ICT při vzdělávání a zaměstnávání osob se zdravotním postižením, kde měl přednášku náměstek MPSV Jiří Vaňásek a měl fundované informace k novinkám v podpoře zaměstnávání osob se zdravotním postižením, proto byl také sál zcela plný.

Z prezentačních stánků nás velice kladně překvapil stánek 21 - Spektra, v.d.i., kde se nám plně věnovali víc jak 1,5 h rozděleně v několika vstupech a pro více klientů. Všichni osobně mohli vyzkoušet komunikaci pohledem na speciální pomůcce a programovém vybavení pro porozumění dětí - Tobii PCEye Go s programem Grid a DiagWiew - diagnostika založená na sledování pohybu očí. Bylo to něco úchvatného, co nám opravdu bralo dech.

Obrací se na nás rodiče s dětmi s kombinovaným postižením, DMO a s autismem, které nemluví, neumí říci, co je bolí, že chtějí pít, co potřebují - tyto programy to umí! Což je senzační jak pro nás, tak je to velká naděje pro mnoho rodičů. Bude to na trhu nová kompenzační pomůcka, kterou navíc z 90 % hradí ÚP.  Pro rodiče dětí, které  nekomunikují, či u kterých není zpětná vazba porozumění, je to novinka na trhu a díky naší přítomnosti na INSPO 2017 jí rozšíříme mezi potřebné uživatele ve spolupráci s vystavovateli. 

Také nás zaujaly kompenzační pomůcky vystavovatele PETIT HW-SW, kde nás především zajímaly "komunikátory pro alternativní komunikaci" v praxi pro naše dětské klienty. Přítomný 10letý Vlastíček Jakubička, který je po velmi vážném těžkém úraze z roku 2016, kdy ho porazila tramvaj, si osobně mohl sám vyzkoušet jakýkoliv komunikátor v praxi. Navíc byl velmi zdatný technicky a nebál se jakékoliv složitého programu, což nás i samotné vystavovatele velmi překvapilo.

Chceme Vám tedy všem moc poděkovat za velmi vydařenou konferenci INSPO 2017, která nás každoročně nabije energií a díky informacím z novinek technologie směrem k naší cílové skupině jsme vždy s informacemi vpředu a mnoho rodinám a osobám tyto  novinky v technologii a informace zcela změní život k lepšímu a zlehčí jim to možnost k integraci do zdravé společnosti.

Moc nás mrzí, že s námi nepřijela maminka s 12letou dcerou Nelinkou, holčička s autismem měla v noci před odjezdem těžký epileptický záchvat a proto nemohly být přítomny, moc to maminku mrzelo. Ale veškeré informace a prospekty jsme jim již předali. 

 

Přidat komentář