Aktuálně

 
Back to top

Konference INSPO z více než poloviny zaplněna

Stačily necelé tři týdny od zahájení registrace na konferenci INSPO a počet přihlášených účastníků již překročil polovinu konferenční kapacity. Do soboty 30. března, kdy se do Kongresového centra Praha sjezdou z celé republiky i zahraničí zájemci o technologie pro osoby se specifickými potřebami, zbývá ještě devět týdnů, proto není rozumné odkládat registraci až na pozdější dobu. Byla by škoda přijít o program slibující množství nejnovějších užitečných informací, které využijí ke zkvalitnění života lidé s nejrůznějším zdravotním postižením.

"Všichni se velice těšíme. Opětovně se nám hlásí i rodiče s dětmi, které budou zajímat kompenzační pomůcky a programy pro komunikaci u vystavovatelů," napsala pořadatelům z BMI sdružení Lenka Zimmermannová z Liberce, která každoročně přijíždí na konferenci s početnou skupinou účastníků, včetně několika vozíčkářů. A sepsala osm přednášek, které pro ně jsou zásadní, a proto se budou muset rozdělit, aby obsadili všechny sekce a o žádnou přednášku nepřišli.

Výstavní část tvoří už řadu let neméně důležitou součást konference INSPO. Na žádné jiné akci v České republice se nesejde tolik organizací předvádějících kompenzační pomůcky, aplikace, programy a služby pro osoby s rozmanitými specifickými potřebami. Nejvíce je jich určeno pro uživatele se zrakovým, sluchovým a tělesným postižením, ale s prázdnou neodejdou ani lidé s jinými hendikepy. Potvrzena je už účast 27 vystavovatelů, další zájemci získají informace o podmínkách na info@helpnet.cz

Program, ve kterém vystoupí i přednášející z Dánska, Nizozemska a Velké Británie, je vystaven na www.inspo.cz/inspo-2019. K registraci účastníků slouží formulář na www.inspo.cz/registrace. 

Generálním partnerem konference INSPO 2019 je Nadace Vodafone, partnery jsou Autocont, CZ.NIC, ČSOB, Microsoft a Teiresiás. Mediálními partnery jsou ČTK Protext a portál Helpnet. Konferenci pořádá BMI sdružení.

 

Přidat komentář