Aktuálně

 
Back to top

Osobní trenér i asistent - umělá inteligence jako nástroj zlepšení mentálních dovedností

Jsme nově vzniklá společnost PromethistAI a.s., založená profesionály z různých oblastí, kteří sdílejí stejnou vizi. Společně tvoříme produkt, který stojí na špičkové platformě umělé inteligence a porozumění obsahu (mluvené) řeči. Součástí našeho týmu jsou vědci z ČVUT, kteří mají s vývojem konverzační AI (umělá inteligence) značné zkušenosti a patří mezi špičku v tomto oboru.

Náš produkt míříme na lidi, kteří mají problém s výpadky paměti či například běžným zvládáním opakujících se rutinních činností (tím může být např. dodržování pitného režimu, nezapomenout si vzít prášky apod.). Také na ty, pro které může být vhodným pomocníkem ve chvílích osamělosti, či zkrátka ty, kteří mají zájem o nové podněty a učení se novým věcem např. i v seniorském věku. 

Naším dlouhodobým cílem je vytvořit produkt, který bude umět plnit roli virtuálního terapeuta pro trénování mozku. Současně dokáže podpořit kvalitu života a dodržování každodenního režimu těch, jejichž mentální funkce jsou omezeny.

Naše práce se opírá o hlubší vědecké přístupy a poznatky několika oborů.

Na tvorbě a testování produktu již nyní spolupracujeme například s oddělením Poradny pro poruchy kognitivních funkcí na Neurologické klinice FN Motol, či Centrem Seňorina, které funguje jako středisko podpory pro klienty s poruchami mozku a oslovujeme ke spolupráci další subjekty.

Přidat komentář

Full HTML

  • Webové a e-mailové adresy jsou automaticky převedeny na odkazy.
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.

Plain text

  • Nejsou povoleny HTML značky.
  • Webové a e-mailové adresy jsou automaticky převedeny na odkazy.
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.