Aktuálně

 
Back to top

Dohnalova

Obecně prospěšná společnost Tichý svět vytvořila a v lednu 2015 spustila unikátní internetový portál Neslysimpracuji.cz. Jedná se o zdroj praktických informací a pracovních nabídek pro neslyšící ze všech regionů ČR. Neslyšící zájemci o práci zde najdou téměř stovku aktuálních pracovních pozic z celé České republiky, katalog zaměstnavatelů, kteří nabízejí neslyšícím práci, slovník důležitých pojmů ve znakovém jazyce, praktické rady a informace doplněné vysvětlivkami a videi ve znakovém jazyce. Nechybí ani důležité odkazy na tlumočení a přepis online, pracovní konzultanty a přehled nejčastějších pracovních pozic pro neslyšící. 

Zaměstnavatelé mohou na portál vkládat nabídky práce a navzájem se inspirovat možnostmi uplatnění neslyšících na pracovním trhu. Také zástupci úřadů práce využijí praktické návody, jak postupovat při jednání s neslyšícím klientem a přehled důležitých odkazů. 

Portál je od dubna 2015 propojen se dvěma největšími českými portály zaměřenými na zaměstnávání Jobs.cz a Prace.cz. Je dostupný bezplatně pro neslyšící ze všech regionů, pro zaměstnavatele a úřady práce.

Do začátku prosince 2015 se na portálu zaregistrovalo již 84 neslyšících a 86 zaměstnavatelů. Portál je uživatelsky vstřícný pro neslyšící a podporuje jejich samostatnost a rozvoj při používání internetových a elektronických zdrojů. Jeho prostřednictvím již našly práci desítky neslyšících z ČR.