Aktuálně

 
Back to top

INSPO 2020 a 2021

V roce 2020 se konference INSPO nemohla uskutečnit kvůli pandemii COVID-19. Jubilejní 20. ročník měl proběhnout v Kongresovém centru Praha 28. března 2020, ale v té době platil zákaz konání akcí s více než 100 účastníky. 

 

Odložili jsme proto konferenci na 12.10.2020, ale ani v tomto termínu se konference kvůli pokračující pandemii nemohla uskutečnit. Uspořádali jsme proto 12. října 2020 ve zkrácené podobě konferenci INSPO Online 2020. Její průběh je zaznamenán v tiskové zprávě, je možné také zhlédnout videozáznam.

 

Pandemie neumožnila pořádání konference ani ve třetím termínu, který jsme naplánovali na duben 2021. Aby zájemci o technologie pro osoby se specifickými potřebami nepřišli úplně zkrátka, připravili jsme na 7.4.2021 konferenci INSPO News Online 2021. Na YouTube vidělo její přenos více než 500 diváků a na facebookových stránkách inspo.cz a partnerských organizací zhlédlo konferenci na 5000 diváků. Celý program je možné rovněž zhlédnout ve videozáznamu.

 

V tradičním formátu v Kongresovém centru se mohla konference INSPO 2021 uskutečnit teprve 17. října 2021. Pandemie sice negativně ovlivnila návštěvnost, nicméně návštěvníci živě reagovali na přednášky dokumentující velký pokrok v oblasti asistivních technologií a ocenili možnost na místě se seznámit s nabídkou kompenzačních pomůcek, programů a aplikací 35 vystavovatelů. Podrobněji o konferenci informuje tisková zpráva. Videozáznamy všech přednášek jsou v kanálu INSPO na YouTube.

 

V předvečer INSPO 2021 proběhlo v Rezidenci primátora slavnostní setkání, na kterém byli oceněni sponzoři, organizátoři a podporovatelé konference, kteří se nejvíce zasloužili o její vznik a rozvoj. I z tohoto setkání byl pořízen videozáznam. Hlavní organizátor Jaroslav Winter na setkání oznámil, že od příštího ročníku přechází organizování INSPO z BMI sdružení na Středisko Teiresás Masarykovy univerzity. Sám si ponechá na starosti jen programovou stránku konference.

 

Přidat komentář

Full HTML

  • Webové a e-mailové adresy jsou automaticky převedeny na odkazy.
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.

Plain text

  • Nejsou povoleny HTML značky.
  • Webové a e-mailové adresy jsou automaticky převedeny na odkazy.
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.