Aktuálně

 
Back to top

Internet a můj handicap

Pod názvem Internet a můj handicap se uskutečnilo již 14 ročníků literární soutěže určené autorům se zdravotním postižením. V prvních pěti ročnících bylo úkolem soutěžících ukázat, jak jim pomáhá vyrovnat se s jejich handicapem, jak ovlivňuje jejich život internet. Od šestého ročníku byla soutěž tematicky rozšířena o možnost vyjádřit, jak pomáhá lidem se zdravotním postižením také telefon.

Výsledky všech ročníků jsou zveřejněny na portálu Helpnet, vystaveny jsou ve většině ročníků všechny soutěžní příspěvky, v některých vybrané.

BMI sdružení vyhlašuje již 15. ročník literární soutěže Internet a můj handicap. Pravidla zůstávají stejná jako v minulých letech. 

Soutěžní práci opatřenou poštovní i elektronickou adresou je třeba poslat v elektronické podobě nejpozději do 17. února 2019 na adresu info@helpnet.cz . Přihlášením do soutěže vyjadřuje autor souhlas s tím, že jeho dílo může být bezplatně zveřejněno ve sborníku konference INSPO, na portálu Helpnet.cz a popřípadě v dalších médiích, kterým budou nejlepší příspěvky poskytnuty.

Soutěžní práce může mít rozsah maximálně 600 slov . Autoři by v ní měli vyjádřit na základě vlastní zkušenosti, jak jim internet nebo telefon pomáhá vypořádat se se zdravotním postižením .

Při hodnocení se bude přihlížet jak k literární úrovni textu, tak k obsahové zajímavosti. Do soutěže nebudou přijaty práce, které byly přihlášeny v předcházejících ročnících, jejich autoři se však mohou zúčastnit soutěže s novým příspěvkem.

Pro účastníky 15. ročníku soutěže je připravena řada hodnotných cen. První tři autoři získají 7000, 5000 a 3000 Kč od ČSOB, Zoner Software věnuje šesti soutěžícím oblíbený program Zoner Photo Studio, knihy věnuje nakladatelství Portál a zvukové knihy Audiotéka.cz. 

Vyhlášení výsledků soutěže a předání cen se uskuteční na konferenci INSPO v sobotu 30. března 2019 v Kongresovém centru Praha , kde budou promítnuty také videomedailónky tří vítězů, které pořídí pořadatelé.

Generálním partnerem konference INSPO je Nadace Vodafone, partnery jsou AutoCont CZ, ČSOB, Microsoft a Teiresiás, mediálními partnery ČTK Protext a portál Helpnet. 

Internet a můj handicap - 2005 

Internet a můj handicap - 2006 

Internet a můj handicap - 2007 

Internet a můj handicap - 2008 

Internet a můj handicap - 2009 

Internet a můj handicap - 2010 

Internet a můj handicap - 2011 

Internet a můj handicap - 2012

Internet a můj handicap - 2013 

Internet a můj handicap - 2014 

Internet a můj handicap - 2015 

Internet a můj handicap - 2016 

Internet a můj handicap - 2017 

Internet a můj handicap - 2018

Internet a můj handicap - 2019

Přidat komentář