Aktuálně

 
Back to top

ADauthor – aplikace pro rychlejší, snazší a levnější tvorbu audio popisu

Audio popis se používá již od devadesátých let jako nástroj ke zpřístupnění videa osobám se zrakovým postižením. Teprve nyní se však díky rostoucímu tlaku diváků a zákonodárců stává populárním a služby jako například Netflix jej začínají nabízet. Také televize a distributoři filmů ho v širší míře představují svým divákům jako krok k přístupným programům, alespoň k obsahu v angličtině.

 

Proces tvorby je drahý a časově náročný, což bohužel vede k tomu, že je jen málo pořadů se zvukovým popisem, a ty se navíc soustředí hlavně na jeden distribuční jazyk.

ADauthor, jakožto klíčová aplikace ze sady ADsuite, přináší efektivnější nástroj pro tvorbu audio popisu a umožňuje jak profesionálním distributorům, tak i vyškoleným jednotlivcům vytvářet přístupný obsah v kratším čase.

Naše prezentace předvede, jak se ADauthor používá, jaké vlastnosti a možnosti nabízí profesionálům a jaké výhody přináší distributorům možnost okamžitých exportů.

 

V krátkosti se také podíváme na celou sadu aplikací včetně nástrojů pro tvorbu, přehrávání a přijímání zvukových popisů pro profesionály i koncové uživatele.

Přidat komentář

Full HTML

  • Webové a e-mailové adresy jsou automaticky převedeny na odkazy.
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.

Plain text

  • Nejsou povoleny HTML značky.
  • Webové a e-mailové adresy jsou automaticky převedeny na odkazy.
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.