Aktuálně

 
Back to top

BlindShell se představí v Silicon Valley

Na březnové konferenci INSPO zaznělo 30 přednášek. Jaké jsou další osudy projektů, které zde byly představeny? Jako první jsme se zajímali o aplikaci BlindShell. Jde o uživatelské rozhraní, které zpřístupní zrakově postiženým uživatelům prostředí mobilního operačního systému Android. Ukázalo se, že autoři projektu nezaháleli. Aplikace už se začala prodávat, v červnu její autoři zvítězili v soutěži Vodafone Nápad roku, v červenci ji představili na konferenci IHCI v Lisabonu a díky podpoře Nadace Vodafone zanedlouho vyrazí do USA na technologickou konferenci TechCrunch Disrupt.

Rozhraní BlindShell umožňuje provádět základní úkony a pro pohyb v prostředí využívá jednoduchých dotykových gest. Jako zpětná vazba pro uživatele slouží hlasový syntetizér a vibrační odezva. Výjimečnost aplikace spočívá také ve snadno použitelné vestavěné klávesnici pro psaní.

„Přes partnery SONS v Praze a Olomouci jsme zatím prodali 46 licencí, dalších 10 přes Google Play,“ uvádí Petr Svobodník, jeden ze spoluautorů řešení. „Pro zájemce ze zahraničí jsme nyní připravili speciální letní slevu 90 procent. Kromě toho je možné stále získat zkušební verzi na 15 dnů bezplatně.“

Aplikace BlindShell má již i svoji facebookovou stránku, je i na twitteru (z nich se mj. dozvíte, že se pracuje na lokalizaci do portugalštiny a polštiny), čtyři videa představují ji i autorský tým na YouTube, nechybí ani na Linkedin a představena je i na Prezi.com s využitím této vynikající prezentační platformy.

Nejvíce informací pak najdete na webu.   Mimo jiné zaznamenává příběh Blanky, 65leté nevidomé ženy, která doposud neměla zkušenosti s dotykovými telefony. Používala nedotykový telefon s fyzickou klávesnicí. Její telefon se rozbil a bylo nemožné sehnat stejný telefon jako nový. Nakonec se rozhodla navštívit specializovaný obchod pro pomůcky ve sdružení SONS. Vyzkoušela si tam BlindShell a po krátkém tréningu byla přesvědčená, že je to pro ni nejlepší řešení. Toho dne již zaslala několik SMS svému synovi a zavolala svým přátelům.

(wr)

Přidat komentář