Aktuálně

 
Back to top

Databáze bezbariérových míst Vozejkmap s novým webem a lepším vyhledáváním

Na konferenci INSPO 28. března 2015 dostala Česká asociace paraplegiků CZEPA za aplikaci Vozejkmap Cenu Nadace Vodafone Rafael spojenou s částkou 300 000 korun. V té době databáze obsahovala 7738 ověřených bezbariérových míst. Dnes je jich už více než 8000, ale to není jediná novinka. V minulých dnech autoři připravili novou webovou verzi aplikace s vylepšeným vyhledáváním. 

Mobilní aplikace pro chytré telefony a webové rozhraní nabízí mapu, navigaci a informace o bezbariérových místech v celé ČR i v zahraničí. Umožňuje vozíčkářům naplánovat si cestu tak, aby se nedostali do potíží a mohli cestovat samostatně. Pomůže najít například nejbližší bezbariérovou kavárnu či WC. Data jsou zadávána a ověřována samotnými vozíčkáři.

Aplikaci si k začátku června 2015 stáhlo do svých mobilů či tabletů 1444 uživatelů - 1076 pro systém Android, 368 pro iOS. Aplikace je zdarma, databázi je ale možné využívat při plánování cest také na webové stráncewww.vozejkmap.cz. Ta nyní vypadá jinak oproti minulosti a disponuje novým systémem vyhledávání podle zadaných kritériích v google mapách. 

"Vyzkoušejte ji a dejte nám vědět, pokud byste měli další nápad na zlepšení nebo jinou zpětnou vazbu,  na e-mail: vozejkmap@czepa.cz," vyzývá zájemce administrátor projektu Stanislav Kubík. 

Výhodou mobilní aplikace je rychlé přidání a vyhledávání objektů v místě, kde se právě uživatel nachází, protože GPS sama určí místo. Po zadání konkrétního zařízení je možné využít navigační systém a další funkce mobilních zařízení.

"Ať jste již spíše příznivci dobrých kaváren: http://www.vozejkmap.cz/kava-s-parou-7328, nebo akčních vodních sportů: http://www.vozejkmap.cz/aquaworld-lipno-6815, na své si prostřednictvím VozejkMapu určitě podle svého gusta přijdete i vy. A nezapomeňte zkouknout, zda už jsou v databázi přidaná také vaše oblíbená bezbariérová místa, která můžete ostatním doporučit," dodává vozíčkář Stanislav Kubík, který data dodaná uživateli vždy kontroluje a zpravidla do 24 hodin je zpřístupní v databázi.  

(wr)

Přidat komentář