Aktuálně

 
Back to top

Hlavním partnerem konference INSPO se stala Nadace Vodafone

Nové samostatné webové stránky konference, tlumočení do znakového jazyka a simultánní přepis ve všech jednacích sálech i pořízení videonahrávek všech přednášek, to jsou novinky, které umožní vstup Nadace Vodafone jako hlavního partnera konference INSPO. Její 14. ročník se uskuteční v sobotu 15. března 2014 v Kongresovém centru Praha a tradičně představí nejnovější technologie usnadňující život lidem se zdravotním postižením.

Dalším novým partnerem se stává Teiresiás, středisko Masarykovy univerzity pro pomoc studentům se specifickými nároky. Mimo jiné se postará o to, že účastníci se sluchovým postižením budou moci sledovat simultánní přepis přednášek ve všech jednacích sálech na tabletech. Kromě toho pořídí i videozáznamy všech přednášek.

Program konference začíná dostávat již první obrysy, je však ještě otevřen pro další případná zajímavá témata. Pokud se někdo domnívá, že má co sdělit účastníkům, může navrhnout téma své prezentace mailem na info@helpnet.cz

Základní programové schéma zůstane stejné jako v posledních ročnících. Dopoledne bude probíhat jednání v plénu, odpoledne bude rozděleno jako v minulých letech do tří sekcí. První se tradičně zaměří na přístupnost webu (ale i pomůcek), druhá na využití informačních technologií při vzdělávání a zaměstnávání osob se zdravotním postižením (a také na sociální podnikání) a třetí na informační a komunikační technologie (ICT) pro neslyšící uživatele.

 

Přidat komentář