Aktuálně

 
Back to top

INSPO 2015: 3D tisk a mobil místo očí a uší

Vynikající článek o konferenci INSPO zveřejnila dnes Lupa.cz. Jiří Peterka v něm podrobně popisuje nejzajímavější technologie usnadňující život lidem se zdravotním postižením, které byly na konferenci představeny. 

Připomíná, že zdraví lidé si jen těžko dokáží představit, jaké problémy mohou mít lidé s postižením. Třeba lidé nevidomí, slabozrací, či sluchově postižení, nebo lidé upoutaní na vozík či na lůžko, s omezenou či prakticky nulovou hybností. 

Jen málokdo bez handicapu si dokáže představit, jak moc jsou tito lidé omezeni v tom, co potřebují, či jen chtějí dělat. Ať již jde o ovládání počítačů, mobilů či jiných obdobných zařízení, která jsou pro ně často neocenitelnou pomůckou, či o zcela běžné a každodenní činnosti, nad kterými zdraví lidé ani nepřemýšlí.

Naštěstí i zde přicházejí na pomoc nejrůznější technologie, technologická řešení a služby na nich založené. A dále pokračuje Jiří Peterka již popisem nejzajímavějších příkladů, jak se s nimi mohli seznámit účastníci konference INSPO.

Přidat komentář