Aktuálně

 
Back to top

Internet a můj handicap

Cena ČSOB Internet a můj handicap

Celkem 15 ročníků byla literární soutěž Internet a můj handicap doprovodnou akcí konference INSPO o technologiích pro osoby se specifickými potřebami. Nyní po dohodě s hlavním podporovatelem mění nejen název na Cena ČSOB Internet a můj handicap, ale hlavně kritéria a zaměření soutěže.

I nadále je soutěž určena pro autory se zdravotním postižením, ale takové, kteří využívají blogy, vlogy, videa, podcasty (vlastní nebo společné s dalšími autory), případně jiné formy internetové komunikace (Facebook, Instagram)  k informování veřejnosti  o specifikách daného zdravotního postižení či k výměně zkušeností s lidmi se stejným zdravotním handicapem.  Mělo by jít o nikoliv jednorázovou, ale soustavnější aktivitu.

Autoři se mohou přihlásit do soutěže na adresu info@helpnet.cz, a to nejpozději do 16. února 2020. Přihláška musí obsahovat jejich poštovní i e-mailovou adresu a odkazy na příspěvky zveřejněné v průběhu roku 2019 (stačí maximálně 10 nejzdařilejších). Mohou ji doplnit údaji o sledovanosti příspěvků, reakcích na ně a jaká byla jejich motivace k této aktivitě. 

Tři soutěžící odmění ČSOB částkou 7000, 5000 a 3000 Kč a pořádající BMI sdružení pořídí jejich videoprofily, další v pořadí dostanou knihy od nakladatelství Portál. Kromě finanční odměny získá vítěz soutěže také možnost profilovat se na oficiálních sociálních sítích ČSOB (FB, Instagram, Twitter). Vyhlášení výsledků soutěže a předání cen vítězům se uskuteční na konferenci INSPO v Kongresovém centru Praha 28. března 2020.

Generálním partnerem jibilejního 20. ročníku konference INSPO je již sedmým rokem Nadace Vodafone, která dlouhodobě podporuje využívání technologií pro lidi se speciálními potřebami. Partnery jubilejního 20. ročníku INSPO jsou Autocont, ČSOB, Microsoft, Skupina ČEZ, Teiresiás a Vojenská zdravotní pojišťovna, mediálními partnery ČTK Protext, portál Helpnet a Inspirante.cz. Projekt je realizován za pomoci Nadačního fondu Českého rozhlasu ze sbírky Světluška. Konferenci pořádá BMI sdružení, z.s., s pomocí spolku Křižovatka.cz.

Záštitu konferenci poskytli ministr zdravotnictví Adam Vojtěch, Ministerstvo práce a sociálních věcí a primátor hl. m. Prahy Zdeněk Hřib.

Internet a můj handicap - 2005 

Internet a můj handicap - 2006 

Internet a můj handicap - 2007 

Internet a můj handicap - 2008 

Internet a můj handicap - 2009 

Internet a můj handicap - 2010 

Internet a můj handicap - 2011 

Internet a můj handicap - 2012

Internet a můj handicap - 2013 

Internet a můj handicap - 2014 

Internet a můj handicap - 2015 

Internet a můj handicap - 2016 

Internet a můj handicap - 2017 

Internet a můj handicap - 2018

Internet a můj handicap - 2019

Přidat komentář