Aktuálně

 
Back to top

Nepanikař – první pomoc při psychických potížích

Příběh projektu NEPANIKAŘ sahá do roku 2019. S nápadem vytvořit první českou mobilní aplikaci, která pomáhá uživatelům zdarma a poskytuje první rychlou psychologickou pomoc, kterou uživatelé potřebují, přichází zakladatelka projektu Veronika Kamenská. Impulzem pro vytvoření mobilní aplikace byla mimo jiné vlastní zkušenost zakladatelky s duševním onemocněním. 

Od svého vzniku ušel projekt velký kus cesty. V roce 2020 začíná Nepanikař nabízet anonymně a zdarma chatovou a e-mailovou poradnu, vytváří rozsáhlou Mapu pomoci, která obsahuje přes 10 tisíc kontaktů na psychology, psychoterapeuty, psychiatry, pedagogicko-psychologické poradny a krizová centra. V roce 2021 pak přichází projekt s nabídkou on-line terapií, které usnadňují lidem možnost spolupracovat s odborníky.

V neposlední řadě Nepanikař seznamuje a vzdělává širokou veřejnost s tématem duševního zdraví prostřednictvím workshopů. Tým organizace Nepanikař z. s. se během let mnohonásobně rozrostl. V současné době v organizaci působí přes 40 dobrovolníků, mezi nimiž jsou studenti oborů psychologie, sociální práce, psychologové, sociální pracovníci a terapeuti.

Přidat komentář

Full HTML

  • Webové a e-mailové adresy jsou automaticky převedeny na odkazy.
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.

Plain text

  • Nejsou povoleny HTML značky.
  • Webové a e-mailové adresy jsou automaticky převedeny na odkazy.
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.