Aktuálně

 
Back to top

INSPO 2001

Poprvé se konference INSPO konala 15. září 2001. O jejím průběhu informovalo pořádající BMI sdružení touto tiskovou zprávou:

Praha, 15. září 2001 - S mimořádně velkým zájmem se setkala konference Internet a informační systémy pro zdravotně postižené, která se uskutečnila v sobotu 15. září v Kongresovém centru v Praze. Na první akci tohoto zaměření se zaregistrovalo 133 účastníků z 86 organizací z celé republiky, z nich jedna třetina mimopražských. Mezi 21 vozíčkáři měli mimopražští dokonce  dvoutřetinové zastoupení.

Účastníci se seznámili s řadou existujících i připravovaných projektů, s možnostmi financování a řízení neziskových projektů i s některými novými  trendy v oblasti výpočetní techniky a informačních systémů. Vyměnili si rovněž zkušenosti a byli informováni o záměrech nově založené Asociace informačních systémů osob se specifickými potřebami (AISO). Ta byla vedle občanského sdružení  Křižovatka.cz, provozovatele stejnojmenného vyhledávače www.krizovatka.cz, a BMI sdružení jedním z organizátorů konference.

Kromě nových vědomostí si všichni účastníci odvezli domů instalaci Linux Red Hat 7.0, prvních 20 zaregistrovaných verzi De luxe, které věnovala společnost Sevrim. Nejvzdálenější účastník získal finanční příspěvek od Nadace zaměstnanců Komerční banky Jistota a BMI, ve slosování bylo možné vyhrát webové kamery od firmy Intel a grafické editory Zoner Callisto od společnosti Zoner Software.

Firma asp1000 poskytla 10 uživatelům z  řad AISO roční přístup zdarma na aplikaci www.workteam.cz pro vzájemnou koordinaci aktivit asociace. Členové AISO budou moci využívat rovněž bezplatný webhosting od firmy Emporium Online a bezplatné monitorování uživatelského chování návštěvníků svých serverů od společnosti Mytrix, které vyhodnocuje více než 600 statistik sledujících trendy u 56 parametrů internetové návštěvnosti.

Celodenní konference s bohatým programem byla pro všechny účastníky díky dalším sponzorům zdarma. Kongresové centrum poskytlo bezplatně konferenční prostor a stravu, kterou za režijní cenu zajistil Eurest, dotovala Nadace Jistota a BMI sdružení.