Aktuálně

 
Back to top

Nový CoUnSiL 2.0 spolupracuje s Polygrafem - videokonferenční systém pro tlumočení znakového jazyka a přepis mluveného slova online

Před třemi lety jsme na půdě konference INSPO představili první verzi videokonferenčního systému CoUnSiL pro vzdálené tlumočení znakového jazyka ve výuce. Tato verze systému poskytovala vysokou kvalitu obrazu a zvuku přenášených mezi všemi účastníky, umožňovala přenos více obrazů jednoho účastníka (kromě pohledu na účastníka samotného např. i prezentace, sdílení pracovní plochy atd.) a disponovala nástrojem pro řízení diskuse.

Aplikace tak distančnímu tlumočení poskytovala podmínky velmi blízké podmínkám tlumočení prezenčního. Byli jsme si však vědomi zásadního nedostatku první verze systému – jeho nadmíru komplikované instalace a neúměrně vysokých nároků na nastavení sítě.

Systém CoUnSiL jsme proto kompletně přebudovali a vytvořili jsme aplikaci, kterou lze jednoduše a bez instalace spustit ve webovém prohlížeči a nemá žádné neobvyklé nároky na síťovou konfiguraci. Přitom zůstala zachována jak kvalita přenášeného obrazu a zvuku, tak i možnost přenosu několika obrazových zdrojů od každého účastníka a další funkce.

Hlavní přidaná hodnota nové verze CoUnSiLu však spočívá v jejím propojení s naší další aplikací Polygraf: CoUnSiL tak nově umožňuje – vedle tlumočení do ZJ – přenášet všem účastníkům i textový přepis mluveného slova, který je pořizován v reálném čase vzdáleným přepisovatelem.

 

Přidat komentář

Full HTML

  • Webové a e-mailové adresy jsou automaticky převedeny na odkazy.
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.

Plain text

  • Nejsou povoleny HTML značky.
  • Webové a e-mailové adresy jsou automaticky převedeny na odkazy.
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.