Aktuálně

 
Back to top

Organizační pokyny

Těší nás, že jste se přihlásili na konferenci INSPO. Pročtěte si prosím pozorně tyto organizační pokyny. Jsou sice dlouhé, ale důležité. 

Vstup do Kongresového centra

1) Kongresové centrum Praha je umístěno přímo u stanice metra C - Vyšehrad. Vejdete do něj vchodem č. 5, dále vás povedou informační tabule k šatně v prvním patře, kde si odložíte, a pak ke Společenskému sálu ve druhém patře. 

2) Pro snazší orientaci návštěvníků s těžkým postižením zraku nabízíme technickou podporu. U vchodu číslo 5 bude směrem od metra umístěn mobilní akustický a hlasový majáček, ovladatelný vysílačem VPN. 

Parkování

3) Pokud jste nahlásili,  že potřebujete zajistit místo k parkování, postupujte následovně. Při vjezdu na parkoviště na ploše vedle Kongresového centra si z automatu u závory  vyzvedněte parkovací lístek. S ním potom během přestávek v programu nebo před odjezdem zajděte ke stolku s nápisem Výdej parkovacích karet  a výměnou za něj dostanete výjezdový parkovací lístek. Pokud byste si lístek nevyměnili, zaplatili byste při odjezdu plné parkovné. 

4) Kdo přijede autem a zaparkuje je na parkovišti, vejde do Kongresového centra vchodem č. 10, který je u parkoviště. Výtahem vyjede do 2. patra a odloží si v šatně naproti výtahu. Pak ho šipky zavedou k prezenci.

5) Jiný postup platí pro vozidla s vozíčkáři a pro vystavovatele s větším množstvím exponátů. Ti vjedou nejprve do podzemní garáže k nákladnímu výtahu K, kterým vyjedou nahoru či vyvezou svoje exponáty. Vozidlo pak zaparkují na parkovišti vedle Kongresového centra. 

6) Kromě toho se nabízí ještě další možnost pro ty, koho by přivezl na konferenci autem někdo jiný, kdo se sám konference nezúčastní. Pokud vozidlo opustí parkoviště do 15 minut, není třeba za parkování platit. Je však nutné v automatu u závory vyzvednout parkovací lístek a ten použít při odjezdu. 

Program konference

7) Konference sice začíná od 10:00 hodin, ale můžete přicházet už od 8 hodin a prohlédnout si výstavní část, ve které bude letos 34 vystavovatelů. Věříme, že každý zde objevíte něco pro Vás užitečného. A taky příjemného – i letos můžete využít relaxační zónu se čtyřmi nevidomými maséry. 

8) Definitivní program konference i seznam vystavovatelů najdete na http://www.inspo.cz/inspo-2021

Prezence

9) Před vstupem k prezenci budete požádáni, abyste prostřednictvím mobilní aplikace Tečka nebo tištěného dokladu doložili buď provedené očkování, prodělání onemocnění covid-19, negativní výsledek RT-PCR vyšetření nebo POC testu. 

10)  Poté u prezence nahlásíte své jméno (nemusíte mít vytištěnou vstupenku) a dostanete jmenovku a tašku s programem.  Jmenovka vás opravňuje ke konzumaci oběda. Ti z vás, kteří při registraci požádali o nějakou dietní stravu, budou mít na jmenovce dietu označenou. 

11)  U prezence si můžete vyzvednout program v bodovém písmu, pokud jste o něj při registraci požádali. K dispozici bude i menší počet programů ve zvětšeném černotisku. 

Catering

12) Po ránu a dlouhé cestě vám jistě přijde vhod teplá káva nebo čaj a k zakousnutí koláče. Studené nápoje a káva i čaj pak budou volně po celou dobu konference. 

13) Z praktických důvodů tentokrát nebude na oběd teplá strava. Menu, které připravila společnost Zátiší Group, ale vypadá docela lákavě. Posuďte sami: 

Studené předkrmy (saláty)

 • Caesar salát, kuřecí prso, ančovičkový dresink, parmezán
 • DIETA SPECIÁL: Salát z pečených rajčat, libeček, oregano, foccacia/bezlepkový chléb (lactose free, gluten free, dia, vegetarian)

Sendviče

 • 2x1/2 Bagel s moravským uzeným, hořčičným dipem a kyselou okurkou

 • 2x1/2 DIETA SPECIÁL I: Bagel s bazalkovým pestem a grilovanou zeleninou (lactose free, vegetarian)

 • DIETA SPECIÁL II: Bezlepkový sendvič s bazalkovým pestem a grilovanou zeleninou (gluten free, dia)

Dezerty

 • Borůvkový a čokoládový muffin

 • DIETA SPECIÁL: Ovocný salátek z krájeného ovoce (gluten free, lactose free, dia)

Zapůjčení tabletů a sluchátek

14) Účastníci se sluchovým postižením mají možnost zapůjčit si tablet ke sledování přepisu a slabozrací účastníci ke sledování prezentace. Pro všechny, kteří o to při registraci požádali, budeme mít tablety připraveny. Je však třeba si je zajít vypůjčit na výdejní místo, které bude umístěno blízko prezence a bude označeno Výdej tabletů a sluchátek. 

15) Přepis či prezentaci je možné sledovat i na vlastním mobilním zařízení. Budete-li chtít tuto možnost využít, nainstalujte si do mobilního zařízení Polygraf pro operační systém iOS nebo Polygraf pro operační systém Android. V Kongresovém centru Praha připojte své přinesené mobilní zařízení k bezdrátové síti INSPO-Polygraf (s heslem polygraf), spusťte aplikaci Polygraf, v části Dostupné služby si vyberte dostupný přepis či prezentaci, a můžete je začít sledovat. 

Pokud budete potřebovat se zprovozněním Polygrafu na vlastním zařízení pomoci, obraťte se prosím na kolegy na výdejním místě tabletů.

16) V odpoledním programu v sekci Přístupnost nejen webu vystoupí zahraniční přednášející. Jeho prezentace v angličtině bude tlumočena do češtiny a vysílána do sluchátek přepisovatelů. Český přepis budete moci sledovat na plátně nebo tabletech. Pro nevidomé a slabozraké účastníky budou připravena sluchátka,aby mohli slyšet český překlad. Sluchátka si ale musí vypůjčit před začátkem konference u stolu, který bude označen Výdej tabletů a sluchátek. 

Orientační plánek 

17) Abychom Vám usnadnili orientaci ve výstavní části, připravili jsme plánek s umístěním jednotlivých vystavovatelů, který bude vystaven na více místech. Můžete si také zde stáhnout jeho elektronickou verzi  a v klidu domova si udělat plán, které stánky navštívíte přednostně. Kdo bude potřebovat asistenci ve vystavovatelské části, může o ni požádat u prezence. 

18) Respektujte prosím ve Společenském sále vyhrazená místa, která budou určena pro účastníky se zrakovým a sluchovým postižením. 

Vlastní propagace

19) Pokud byste chtěli informovat účastníky konference o aktivitách Vaší organizace, můžete přinést letáky, informační materiály a ponechat je na stolech vedle prezence, které k tomu budou určeny. 

20) Máte-li nějaké dotazy, napište nám na info@helpnet.cz

Těšíme se na setkání s vámi.

 

Přidat komentář

Full HTML

 • Webové a e-mailové adresy jsou automaticky převedeny na odkazy.
 • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.

Plain text

 • Nejsou povoleny HTML značky.
 • Webové a e-mailové adresy jsou automaticky převedeny na odkazy.
 • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.