Aktuálně

 
Back to top

Organizační pokyny pro účastníky konference INSPO 2017

Pro účastníky, kteří se na konferenci INSPO včas zaregistrovali, přinášíme organizační pokyny. Jsou sice dlouhé, ale užitečné a vyplatí se podle nich řídit. 

 

1) Pokud se změnily okolnosti a nebudete se moci konference 25. března 2017 zúčastnit, obratem mi to prosím sdělte na adresu info@helpnet.cz, abychom mohli Vaše místo nabídnout náhradníkům. 

 

2) Kongresové centrum Praha je umístěno přímo u stanice metra C - Vyšehrad. Vejdete do něj vchodem č. 4, dále Vás povedou informační tabule až k Jednacímu sálu v prvním patře. 

 

3) ) Pro snazší orientaci návštěvníků s těžkým postižením zraku nabízíme letos dvě novinky. U vchodu číslo 4 bude směrem od metra umístěn mobilní akustický a hlasový majáček, ovladatelný vysílačem VPN. Prostory konference pak budou experimentálně vybaveny speciálními Bluetooth vysílači (tzv. beacony), které umožní prostřednictvím mobilní aplikace Right-Hear získat základní prostorovou orientaci o rozmístění objektů v interiéru podle světových stran (sever, jih, východ, západ, eventuálně další směry). Aplikace využívá předem připravených popisů prostoru, k vlastnímu určení směru slouží hardwarový kompas mobilního telefonu. Pokud budete chtít Right-Hear pro orientaci v interiéru použít, nainstalujte si do telefonu Right-Hear pro iOS, nebo Right-Hear pro Android. Aplikace je přístupná s odečítači  obrazovky VoiceOver i TalkBack.

 

4) Pokud jste při registraci uvedli, že potřebujete zajistit místo k parkování, jsou dvě možnosti. Ti, kteří mají průkaz OZP, budou na parkoviště vpuštěni obsluhou zdarma. Pro ostatní dostanu z Kongresového centra parkovací lístky, aby si je vytiskli a použili při vjezdu na parkoviště. Tyto lístky pošlu konkrétním žadatelům. 

 

5) Kromě toho se nabízí ještě další možnost pro ty, koho by přivezl na konferenci autem někdo jiný, kdo se sám konference nezúčastní. Pokud vozidlo opustí parkoviště do 15 minut, není třeba za parkování platit. Je však nutné v automatu u závory vyzvednout parkovací lístek a tím se při odjezdu prokázat.

 

6) Kdo přijede autem a zaparkuje je na parkovišti, může vejít do Kongresového centra vchodem č. 10, který je u parkoviště. 

 

7) Konference sice začíná od 10:00 hodin, ale můžete přicházet už od 8 hodin a prohlédnout si výstavní část, ve které bude letos 27 vystavovatelů. Věřím, že každý zde objevíte něco pro Vás užitečného. A taky příjemného – letošní novinkou je relaxační zóna se čtyřmi maséry.

 

8) Definitivní program konference i seznam vystavovatelů najdete na http://www.inspo.cz/inspo-2017.

 

9) Ihned po příchodu se zapište u prezence. Zde zaplatíte konferenční poplatek 300 Kč, účastníci s průkazem OZP 200 Kč, osobní asistenti mají vstup zdarma (rovněž novináři, přednášející, čestní hosté atd. - částka k placení bude u každého účastníka uvedena na připravené prezenční listině).

 

10)  Poté dostanete jmenovku a tašku se sborníkem, časopisy, informačními materiály a hlasovacími lístky. Dále obdržíte stravenku, na kterou dostanete oběd. Ti z vás, kteří požádali o bezlepkovou nebo vegetariánskou stravu, dostanete stravenku s tímto označením.

 

11) Oběd i celodenní občerstvení bude zajišťovat stejně jako v minulých letech Zátiší Group. Na oběd Vás čeká krémová květáková polévka, kuřecí Stroganoff s rýží a jako dezert čokoládový brownie burger. 

 

12) Někteří z Vás při registraci dosud neznali jméno svého osobního asistenta. Pokud je již znáte, pošlete nám je, abychom pro něho mohli také připravit jmenovku. 

 

13) Hlasovací lístky, které budete mít v tašce, jsou určeny ke hlasování o nejlepších přednáškách v každé ze sekcí a nejlepší expozici. K vyhlášení vítězů, kteří dostanou po 5000 Kč, dojde po skončení odpoledních přednášek zhruba v 16:15. Zkrátka nezůstanou ani účastníci, kteří vyplní hlasovací lístky. Dvacet z nich bude vylosováno a obdrží flash disk. 

 

14) Pro slabozraké a nevidomé účastníky budeme mít připraveny alternativní hlasovací lístky v Braillově písmu i ve zvětšeném černotisku. U prezence si o ně však musíte říct. Hlasování bude možné provést taky elektronicky. O internetové adrese, na které bude umístěn hlasovací formulář, budete informováni moderátorem. Připojit se k internetu bude možné prostřednictvím wi-fi, avšak pouze ve výstavních prostorách. 

 

15) Účastníci se sluchovým postižením mají možnost zapůjčit si tablet ke sledování přepisu a slabozrací účastníci ke sledování prezentace. Pro všechny, kteří o to při registraci požádali, budeme mít tablety připraveny. Je však třeba si je zajít vypůjčit na výdejní místo, které bude tak jako obvykle vedle Jednacího sálu.

 

16) Přepis či prezentaci je možné sledovat i na vlastním mobilním zařízení. Pokud budete chtít tuto možnost využít, nainstalujte si do mobilního zařízení Polygraf pro operačnísystém iOS nebo Polygraf pro operačnísystém Android. V Kongresovém centru Praha připojte své přinesené mobilní zařízení k bezdrátové síti INSPO-Polygraf (s heslem polygraf), spusťte aplikaci Polygraf, v části Dostupné služby si vyberte dostupný přepis či prezentaci, a můžete je začít sledovat.

Pokud budete potřebovat se zprovozněním Polygrafu na vlastním zařízení pomoci, obraťte se prosím na kolegy na výdejním místě tabletů vedle Jednacího sálu.

 

17) U prezence můžete požádat o voucher od Vodafonu, na který lze získat  mobilní data 10 GB měsíčně na 1 rok zdarma. Pokud jste držiteli průkazu  ZTP nebo ZTP/P, můžete jej využít sami, anebo jej můžete věnovat držiteli tohoto průkazu ve svém okolí. Tento dárek domluvilo pořádající BMI sdružení s Nadací Vodafone, která je generálním partnerem konference INSPO. Voucher mohou využít i klienti jiných operátorů, a to prostřednictvím SIM karty na dobíjení se stokorunovým kreditem, který si zakoupí v prodejně Vodafonu. 

18) Pokud byste chtěli informovat účastníky konference o aktivitách Vaší organizace, můžete přinést letáky, informační materiály a ponechat je na stolech vedle prezence, které k tomu budou určeny. 

Přidat komentář