Aktuálně

 
Back to top

Poslední dva týdny pro uchazeče o Cenu Nadace Vodafone Rafael

Cena Nadace Vodafone Rafael spojená s částkou 300 000 korun bude poprvé udělena na konferenci INSPO v Kongresovém centru Praha 28. března 2015. Ucházet se o ni mohou ale už jen do 17. února neziskové organizace či sociální firmy, které využívají informační a komunikační technologie inovativním způsobem ke zlepšení kvality života lidí se zdravotním postižením.

„Věříme, že technologie a využití internetu mohou významným způsobem pomáhat v integraci a asistenci lidem, žijícím s hendikepem, a to v daleko větším měřítku, než je tomu možné u tradičních asistenčních služeb, které technologie nevyužívají,“ říká ředitel Nadace Vodafone Ondřej Zapletal.

Oceněny mohou být projekty, které již přinášejí užitek většímu počtu uživatelů (minimálně 500) nejméně po dobu půl roku.

Cena Nadace Vodafone Rafael za ICT inovace pro důstojnější život lidí se zdravotním postižením by měla přispět k rozšíření uživatelské obce oceněného projektu, kromě toho Nadace Vodafone deklaruje možnost podpořit v budoucnu ještě další vývoj řešení či zvýšení jeho společenského dopadu.

O cenu se mohou ucházet neziskové organizace nebo sociální firmy. Tím se míní firmy, které se veřejně hlásí k sociálnímu podnikání, nerozdělují svůj zisk, zveřejňují vlastnickou strukturu a výroční zprávy.

Lhůta k podání přihlášek je 17. února 2015. Povinným doplňkem přihlášky je video o rozsahu 1 až 3 minut, ve kterém přihlašovatel přiblíží podstatu řešení.

Právní podmínky Ceny Nadace Vodafone Rafael, formulář žádosti i přihláška se nacházejí nahttp://inspo.cz/rafael. (wr)

Přidat komentář