Aktuálně

 
Back to top

Rozjeďte to s Nadací Vodafone!

Máte skvělý nápad, jak využít technologie pro společenský prospěch, a nevíte, kde začít? Nebo na takovém projektu už pracujete, ale dostali jste se do slepé uličky? Nadace Vodafone hledá 10 projektů, které se zúčastní Laboratoře Nadace Vodafone a budou se následně ucházet o grantovou podporu v programu Technologie pro společnost. Přijetím do Laboratoře získají 50 000 Kč a podporu prostřednictvím mentoringu a workshopů!

Příjem přihlášek ukončuje nadace ve chvíli, kdy do Laboratoře vybere 10 projektů. První společnou akci plánuje na 15. září 2014. Co je Laboratoř Nadace Vodafone? Na webových stránkách ji nadace charakterizuje takto:

Cílem laboratoře je najít zajímavé nápady, které jsou v souladu s vizí a posláním programu Technologie pro společnost. Tvůrce těchto nápadů provedeme procesem ověřování životaschopnosti jejich vizí a následně podpoříme ty nejkvalitnější projekty. 

Pomůžeme vám nacházet příležitosti na trhu, aby se podpořené projekty staly samostatně finančně udržitelnými a nebyly finančně závislé na podpoře třetích stran. K dosažení našich společných cílů využijeme metody z prostředí start-upů adaptované pro prostředí společenských inovací, resp. společensky prospěšného podnikání. 

Další grant může být následně poskytnut pro rozšíření projektu a maximalizaci pozitivního společenského dopadu.

Další informace jsou na stránkách Laboratoře.

V minulém kole se do Laboratoře přihlásilo 38 zájemců. Devíti  vybraným týmům pak nadace nabídla čtyřměsíční cyklus workshopů a konzultací s mentory, zároveň je podpořila částkou 50 000 Kč na realizaci experimentů a testů. Těm nejnadějnějším nyní pomáhá škálovat jejich projekty na národní i mezinárodní úrovni. Podívejte se, kdo získal  podporu a jak si jednotlivé nápady vedou.

 

 

 

Přidat komentář