Aktuálně

 
Back to top

Účastníci konference INSPO mohou získat navigaci Naviterier na měsíc zdarma

Naviterier je jediná mobilní aplikace, která pomáhá navigovat uživatele se zrakovým postižením po chodnících a přes přechody. Její tvůrci ji za uplynulý rok vylepšili o řadu nových funkcí, které představí 30. března ve svém stánku na konferenci INSPO v Kongresovém centru Praha. Registrovaným návštěvníkům konference ji už nyní nabízejí na měsíc zdarma. Díky tomu se snadno dostanou nejen na konferenci, ale i na další zajímavá místa v Praze.

Naviterier  je mobilní aplikace pro iPhone či iPad, která pomáhá nevidomým lidem samostatně zvládnout těžké situace jako je překonání rušné křižovatky, nalezení nejlepší pěší trasy nebo zorientování se poslepu na chodníku.

Navigace popisuje trasu podobně, jako by ji popisoval člověk. Navíc je napojena na linku Navigačního centra SONS, která pomůže i v nejkrizovějších situacích. Naviterier dokáže nahradit stávající navigace a aplikace informující o objektech v okolí, je přesnější, bezpečnější a šitý na míru těžce zrakově postiženým.

„Od loňského roku jsme přidali plno nových funkcí, jako například start z GPS, takže už není třeba zadávat počáteční adresu,“ říká Zdeněk Míkovec. „Umíme vyhledávat zastávky MHD až na jednotlivé označníky, což nezvládají Google Maps ani Mapy.cz, rozšířili jsme databázi bodů zájmu o deset tisíc nových míst. Srozumitelněji než BlindSquare vám popíšeme, co je ve vašem bezprostředním okolí. Nově nabízíme Naviterier i ve variantě na víkend nebo týden, což ocení hlavně příležitostní návštěvníci měst, kde už navigace funguje.“

Zatím Naviterier  funguje v Praze a co nevidět Libereci.

„Naviterier mi šeptá do ucha, kudy jít a co je okolo mě. Rozšiřuje mi tak obzory a vidím s ním i za roh. Při cestování s Naviterierem si nepřipadám ztracená,“ hodnotí navigaci Marie Zemanová z projektu Návštěvy POTMĚ.  

„Na konferenci INSPO návštěvníkům rádi  ukážeme, jak Naviterier funguje, a vysvětlíme, jak jej používat. Návštěvníci se budou moci přihlásit do slosování o roční předplatné Naviteriera v hodnotě 2 750 Kč,“ zve zájemce Zdeněk Míkovec.

Kromě toho ale společnost Naviterier už nyní nabízí registrovaným účastníkům konference, že jim poskytne aplikaci na měsíc zdarma.  

„V případě zájmu nám stačí zaslat email na info@naviterier.cz se jménem a do předmětu napsat "INSPO 2019 Naviterier zdarma". Nabídka je omezena na prvních 100 zájemců,“ upřesňuje Zdeněk Míkovec.

Pokud se zájemci dosud nepřihlásili na konferenci INSPO, mohou využít registrační formulář nawww.inspo.cz/registrace. Program konference, který obsahuje řadu přednášek o novinkách také  pro uživatele se zrakovým postižením, najdou na  www.inspo.cz/inspo-2019.

Generálním partnerem konference INSPO je Nadace Vodafone, která dlouhodobě podporuje využívání technologií pro lidi se speciálními potřebami. Partnery jsou Autocont, CZ.NIC, ČSOB, Microsoft, Skupina ČEZ a Teiresiás, mediálními partnery ČTK Protext a portál Helpnet. Projekt je realizován za pomoci Nadačního fondu Českého rozhlasu ze sbírky Světluška.  Konferenci INSPO pořádá BMI sdružení.

 

Přidat komentář