Aktuálně

 
Back to top

V literární soutěži Internet a můj handicap zvítězil podruhé stejný neslyšící autor

Neslyšící Alexandr Zvonek se stal historicky prvním autorem, který v literární soutěži Internet a můj handicap zvítězil dvakrát. Výsledky již 14. ročníku této soutěže určené autorům se zdravotním postižením byly vyhlášeny 7. dubna 2018 na konferenci INSPO v Kongresovém centru Praha. Na druhém místě skončil vozíčkář Ivan Jergl a třetí místo získala nevidomá Klára Maršálková, shodou okolností všichni tři z Brna.

Úkolem soutěžících bylo literární formou přiblížit nejlépe na vlastním příběhu, jak jim internet nebo telefon pomáhají vyrovnat se s daným handicapem. Do soutěže došlo 34 příspěvků, které přestože popisovaly rozmanité osudy, měly jedno společné – jejich autoři se i s těžkými ranami osudu dokázali vypořádat s optimistickým vyústěním. A mnozí na internetu nejvíce oceňovali možnost najít skupinu lidí se stejným postižením, kteří jim dokázali ve chvílích nejhlubší deprese poradit, sdílet svoje zkušenosti.

Vítězná trojice získala od ČSOB 7000, 5000 a 3000 korun, dalším budou zaslány poštou hodnotné věcné ceny. Ve 14 ročnících soutěže, kterou organizuje BMI sdružení, zvítězili šestkrát vozíčkáři, čtyřikrát nevidomí autoři, dvakrát neslyšící Alexandr Zvonek a po jednom vítězství získali soutěžící s roztroušenou sklerózou a s vadou řeči.

Všechny soutěžní práce budou zveřejněny na www.helpnet.cz/inspo. O třech vítězných autorech byly natočeny videoprofily, které budou vystaveny na www.inspo.cz/videa.

Generálním partnerem konference INSPO 2018 je Nadace Vodafone, partnery jsou AutoCont CZ, ČSOB, Teiresiás, mediálními partnery ČTK Protext a portál Helpnet, záštitu poskytl Magistrát hl. m. Prahy.  Konferenci organizuje BMI sdružení. Další informace o konferenci najdete na www.inspo.cz.

Přidat komentář