Aktuálně

 
Back to top

Od začátků na konferenci INSPO pronikli už do mnoha zemí světa

BlindShell je česká společnost, která vyvíjí mobilní telefony pro nevidomé a zrakově postižené seniory a úspěšně je prodává už do 23 zemí světa. Společnost Newton Technologies vyvinula ve spolupráci s Technickou univerzitou Liberec technologii Beey, která dokáže automaticky přepisovat mluvenou řeč do textové podoby, A to nejen v češtině, ale už v 16 jazycích. Obě firmy mají společné to, že pravidelní návštěvníci konference INSPO o technologiích pro osoby se specifickými potřebami mohli sledovat jejich rozvoj od samotných začátků. Co předvedou na konferenci INSPO 2021 v Kongresovém centru Praha v neděli 17. října?    

„Ve výstavní části představíme novou generaci telefonu BlindShell Classic, který nabízí unikátní hardware, hmatná tlačítka, ovládání hlasem a velmi hlasitý kvalitní reproduktor. Nově obsahuje aplikací WhatsApp, BlindShell katalog s mnoha volitelnými aplikacemi, internetovým prohlížečem a asistivními pomůckami jako je například lupa a NFC označování objektů,“ prozradila marketingová manažerka Kristýna Savaryová.

Petr Herian ze společnosti Newton Technologies představí automatický systém titulkování pomocí aplikace Beey, kterou společnost vyvinula, a zároveň promluví o tvorbě skrytých titulků pro TV Prima. 

Pomocí naší technologie si titulky dokáže snadno a levně vyrobit jakýkoliv producent, i třeba podcastový začátečník. Věřím, že právě díky našemu řešení se titulky stanou naprostou samozřejmostí a běžnou záležitostí, aby kdokoliv, kdo má postižení sluchu nebo komu prostě titulky usnadňují porozumění, tuto možnost automaticky měl,“ prohlásil Petr Herian a dodal: „Dali jsme si předsevzetí, že změníme svět titulkování a jsem přesvědčen, že jsme na dobré cestě. Umělá inteligence i v této oblasti otevírá zajímavé možnosti.“

Program konference je vystaven na https://www.inspo.cz/inspo-2021, kde je také odkaz na registrační formulář. S ohledem na stále rostoucí počet účastníků organizátoři 21. ročníku INSPO poprvé využili profesionální systém registrace a odbavování účastníků na konferenci. 

Platba nyní probíhá předem, odpadne zdržující placení v hotovosti při prezenci. Při registraci je možné vybrat si platbu kartou, převodem, přes Google Pay nebo na fakturu. 

Cena vstupenky je 600 Kč, účastníci s průkazem ZTP, ZTP/P a TP a jejich osobní asistenti zaplatí jen 300 Kč. Pro konferenci INSPO 2021 zůstávají v platnosti vstupenky zakoupené na INSPO 2020, která se kvůli pandemii konala jen on-line.

Všichni účastníci budou muset respektovat podmínky stanovené pro hromadné akce Ministerstvem zdravotnictví. Aktuálně to znamená doložit buď provedené očkování, prodělání onemocnění covid-19, negativní výsledek RT-PCR vyšetření nebo rychlého antigenního testu. A mít nasazený respirátor.

Generálním partnerem konference INSPO je Nadace Vodafone, která dlouhodobě podporuje provoz a vývoj technologií pro lidi se speciálními potřebami. Partnery 21. ročníku jsou Autocont, ČSOB, Microsoft, McDonald’s, Skupina ČEZ, Teiresiás a Vojenská zdravotní pojišťovna, mediálními partnery ČTK Protext, portál Helpnet a Inspirante.cz. Projekt je realizován za pomoci Nadačního fondu Českého rozhlasu ze sbírky Světluška a hlavního města Prahy. Konferenci pořádá BMI sdružení. 

Záštitu konferenci poskytli Ministerstvo zdravotnictví, Ministerstvo práce a sociálních věcí a primátor hl. m. Prahy Zdeněk Hřib.

Přidat komentář