Aktuálně

 
Back to top

INSPO 2020

Kongresové centrum Praha, 12. října 2020

8:00 – 10:00  prezence a prohlídka expozic

10:00 – 12:30 jednání v plénu (Společenský sál) - moderuje Michael Rozsypal 

12:30 – 14:00 – oběd, prohlídka expozic

14:00 – 16:00 jednání v sekcích

Sekce Přístupnost nejen webu (terasa 2A) – moderuje Radek Pavlíček

Sekce Využití ICT při vzdělávání a zaměstnávání osob se zdravotním postižením (terasa 2B) – moderuje Hana Potměšilová 

Sekce ICT pro osoby se sluchovým postižením (Společenský sál) – moderuje Hana Kunešová

Účast na konferenci je do 15. února 2020 za zvýhodněnou cenu 500 Kč, která zahrnuje i průběžné občerstvení a oběd. Účastníci, kteří mají průkaz TP, ZTP nebo ZTP/P, zaplatí pouze 250 Kč, stejně jako jejich osobní asistenti. Od 16. února bude cena 600/300 Kč. 

Na konferenci je nutno se předem zaregistrovat prostřednictvím tohoto REGISTRAČNÍHO FORMULÁŘEjehož součástí je i nabídka pěti možných způsobů platby. Více podrobnějších informací o registraci je na stránce http://www.inspo.cz/registrace. S ohledem na aktuální omezení vlády týkajících se max. návštěvnosti akcí je předprodej vstupenek v tuto chvíli pozastaven. Máte-li zájem se stát náhradníkem, napiště nám email na irena@peterka.cz, pokud by se situace změnila, dáme vám obratem vědět.

Jugilejní dvacátý ročník konference INSPO pořádá BMI sdružení s pomocí spolku Křižovatka.cz. Generálním partnerem je Nadace Vodafone,  partnerem Autocont, ČSOBMicrosoft, Skupina ČEZ. Vojenská zdravotní pojišťovna a odborným partnerem Teiresiás, středisko Masarykovy univerzity pro pomoc studentům se specifickými nároky. Mediálními partnery jsou ČTK Protext, portál Helpnet.cz a Inspirante.cz.

Konference se koná v pondělí 12. října 2020 v Kongresovém centru Praha. Očekává se o dost více než 500 účastníků.

Stejně jako v minulosti bude zajištěno tlumočení do českého znakového jazyka simultánní přepis mluvené řeči na plátno ve všech sálech.  

Neslyšící účastníci tak nebudou odkázáni pouze na jednání v jednom sále. Simultánní přepis budou moci sledovat kromě plátna také na tabletech, které jim budou zapůjčeny. Tablety mohou využít také slabozrací účastníci, kteří na nich budou sledovat prezentaci promítanou na plátno.

Středisko Teiresiás pořídí videozáznamy všech přednášek, které budou obsahovat i překlad do znakového jazyka a titulky. 

Ve výstavní části v předsálí budou vystavovatelé prezentovat svoje produkty a služby.  Potvrzena je již účast níže uvedených organizací. Další zájemci o výstavní prostor se mohou hlásit na info@helpnet.cz

 

Vystavovatelé

1, REX Services
Firma 1. REX SERVICES, a.s. se již od roku 1999 specializuje na řešení zabezpečení. Mezi naše nabízené produkty patří SOS tlačítko s GPS lokalizací, které po stisknutí tlačítka pošle nouzovou zprávu včetně polohy na přednastavená čísla anebo 24/7 pult centrální ochrany. Jako jediní na trhu poskytujeme i možnost výjezd služby k osobě v případě nouze, a to nonstop kdekoliv po ČR. Dále nabízíme vodotěsná SOS tlačítka pro pevnou instalaci, detektory kouře nebo úniku vody s posíláním poplachů na mobil nebo pult centrální ochrany a komplexní systémy pro bezpečnou domácnost, umožňující upozornění na nečinnost nebo jiný problém. Našim cílem je poskytnout Vám bezpečnější a jednodušší život.

Adaptech
AfaSlovník

Asociace veřejně prospěšných organizací České republiky
Asociace veřejně prospěšných organizací ČR, z.s. (AVPO ČR) sdružuje téměř sto neziskových organizací, které poskytují sociální a další veřejně prospěšné služby.
Na stánku vysvětlíme rozdíly mezi členstvím v asociaci a Značkou spolehlivosti. Představíme výhody členství v AVPO ČR a naše služby.
Zájemci si mohou odnést přehled vzdělávacích aktivit, standard pro přípravu výroční zprávy nebo se přihlásit na vybranou akci.

Audiohelp
Benetronic

BlindShell
BlindShell je česká společnost, která vyvíjí mobilní telefony pro nevidomé a zrakově postižené seniory a úspěšně je prodává už do 23 zemí světa. Na konferenci INSPO představí svůj nový mobilní telefon BlindShell Classic LITE, nejjednodušší mobilní telefon pro nevidomé. 

CashReader
Vyzkoušejte si mobilní aplikaci Cash Reader a poznejte hodnotu téměř jakékoliv bankovky světa. 
Stačí mávnout bankovkou před kamerou mobilu a Cash Reader okamžitě vysloví nebo zavibruje její hodnotu.
Navštivte náš stánek na INSPO, kde vás naučíme s aplikací pracovat a pomůžeme vám ji nainstalovat na váš telefon. 
Cash Reader je díky své spolehlivosti a jednoduchosti oblíbený po celém světě, přidejte se i vy mezi naše spokojené uživatele!

Centrum pro dětský sluch Tamtam
Celostátně poskytujeme především komplex sociálních, poradenských a informačně vzdělávacích služeb především rodinám s dětmi se sluchovým postižením.
Do balíčku našich aktivit patří i vývoj pomůcek, které pomohou dětem a jejich rodičům rozvíjet společný jazyk a vzájemnou komunikaci. Patří k nim především mobilní aplikace Znakujte s Tamtamem (slovník pro výuku znaků), Pexeso – Znakujte s Tamtamem, která hravou a zábavnou formou naučí základní znaky znakového jazyka, a obrázkový slovník pro děti Medvěd – Znakujte s Tamtamem.
Dále vydáváme odborný časopis a provozujeme webové stránky, které Vám poskytnou všechny informace o sluchovém postižení a o možnostech případné kompenzace. Přijďte si vše prohlédnout a vyzkoušet k našemu stánku. Těšíme se na Vás.

Česká unie neslyšících
Naše organizace Česká unie neslyšících, z.ú. se zaměřuje na sluchově postižené osoby. Pomáháme osobám se sluchovým postižením, aby dosáhly stejných práv a příležitostí jako slyšící společnost. Pomoc v nepříznivé situaci zajišťujeme prostřednictvím potřebných sociálních služeb. Pořádáme různé osvětové akce a každoroční setkání neslyšících. Dále pořádáme akreditované kurzy českého znakového jazyka, vydáváme časopis UNIE pro veřejnost a další služby. Návštěvníci mohou o všech těchto službách získat podrobnější informace.

Domov svaté Rodiny

Ergotep
Na konferenci budeme vystavovat pomůcky pro handicapované a to tašky a kola k invalidním vozíkům. Raeda je nová produktová značka firmy Ergotep s výrobky a službami nejen pro handicapované.
Raeda Citybag 
 - kožená brašna.Elegantní brašna z pravé kůže (nejen) pro hendikepované. Hodí se do práce, kde je vyžadován určitý dress code, na formálnější schůzky a neztratí se ani při společenských příležitostech. Oceníte množství kapes, prvotřídní pravou kůži s povrchovou úpravou proti oděru, dotykovou fólii pro ovládání mobilu a další maličkosti.
Raeda Sportbag - voděodolná brašna  je ideální pro každodenní nošení. Hodí se do města, do práce i na ven. Oceníte výběr ze 4 barevných variant, kvalitní českou výrobu, voděodolnou povrchovou úpravu, zpevněné stěny a další vychytávky. Brašna má dotykovou kapsu na mobil, prostor pro doklady a osobní věci i poutko na klíče. Pomocí nožního pásu ji lze připevnit i na nohu, což oceňují třeba vozíčkáři.
Raeda pás na nohu - Pás na nohu jsme vyvinuli jako šikovné příslušenství k brašně Sportbag. Tu si především vozíčkáři mohou díky pásu připevnit na nohu. Nošení brašny je tak pohodlné a věci máte vždy po ruce. Příjemné je i ovládání mobilu na noze přes dotykovou fólii brašny. Pás s brašnou Sportbag můžete také koupit v cenově zvýhodněné sadě.
Nové kolo - Fulloop k mechanickým vozíkům. Do prodeje vyjede koncem března a my vám ho můžeme konečně alespoň trochu ukázat. Těšte se na kolo, které hodně vydrží, skvěle vypadá, zabraňuje zranění a pohodlně se ovládá.

ExxonMobil
GiebHelp servis
Křižovatka.cz

Labyront
Labyront je desková hra nejen pro nevidomé. Jedná se o český ruční výrobek. Dlouholetým vývojem Labyrontu a propojením různých technologií se hra v současnosti stává  i výukovou pomůckou. Slouží jak mladým ,tak letitým. Labyront samotný je složen ze čtyř okruhů s reliéfními znaky v jednotlivých polích oddělenými silnými prstenci s průchody až do samotného středu hry, kde jsou uloženy čtyři amulety: Země, Voda, Oheň a Vítr. Hráči si zvolí buď základní, nebo rozšířenou variantu hry. Hráč posouvá své figury (kameny)  po jednotlivých polích na základě hodu kostkami dle pravidel. Hra je doplněna pravidly v braillově písmu. Přejeme příjemnou hru. Team Labyront.

Nadace Vodafone

Nadační fond Českého rozhlasu/Světluška
Světluška je dlouhodobý projekt Nadačního fondu Českého rozhlasu, který pomáhá dětem a dospělým s těžkým zrakovým postižením. Je oporou pro ty, které nelehký životní osud postavil před každodenní výzvu: znovu a znovu se učit životu ve tmě - bez pomoci jednoho z nejdůležitějších lidských smyslů. Světluška svítí od roku 2003 a na konferenci INSPO budeme prezentovat možnosti podpory v rámci jednotlivých grantových programů. Bude tedy možné s námi konzultovat případné žádosti o nadační příspěvek.

Nadační fond FriendlyVox

Newton Technologies
Novida

PETIT
PETIT vám letos na INSPO představí nejnovější trendy v očním ovládání ICT. Budete mít možnost vyzkoušet si, jak funguje ovládání iPadu očima a také se můžete přesvědčit, že za kvalitní oční navigaci už nemusíte utrácet desetitisíce korun. Tradičně vám také představíme různé způsoby alternativního ovládání počítačů i tabletů i mnoho pomůcek pro alternativní komunikaci.

Polovina nebe
Pomáhej chytře

Přerost a Švorc Auto
Společnost PŘEROST A ŠVORC AUTO, autorizovaný prodejce a servisní partner vozů značky ŠKODA je partnerem programu ŠKODA HANDY.
V předsálí si můžete prohlédnou nový městský crossover ŠKODA KAMIQ  s charakteristickým designem a výhodami vozů SUV, oplývající dynamickými tvary který je také vhodný pro přestavbu na ruční ovládání - ŠKODA KAMIQ.
V rámci programu ŠKODA HANDY poskytujeme individuální přístup během výběru vozu, financování, pojištění a zajištění přestavby pro potřeby konkrétního řidiče. Samozřejmostí je registrace vozu a následná servisní péče, včetně klientského servisu a náhradního vozu s ručním ovládáním.  Více informací se dozvíte na našem stánku zde na konferenci INSPO nebo na naší webové adrese  www.prerost-svorc.cz  .

PTL.CZ
Revenium
Revenium provozuje pro blízké osoby a  pacienty s roztroušenou sklerózou, záněty střev (Crohnova nemoc a ulcerózní kolitida) a lupénkou (psoriázou) poradnu v rámci projektu Sestry v akci. Cílem projektu je poskytnout rychlý a kvalitní servis, který pomůže vyřešit situace a problémy, které nastaly díky onemocnění. Na telefonní lince v době, kdy již nejsou ambulantní hodiny na odborných centrech, odpovídá na dotazy tazatelů sestra, která na centru běžně pracuje. Na INSPO budou na stánku své odborné služby nabízet zdravotní sestry z poradny pro záněty střev a lupénky.

Sagitta
Singslate

Sjednocená organizace nevidomých a slabozrakých ČR
Sjednocená organizace nevidomých a slabozrakých České republiky, zapsaný spolek, pomáhá na svých 73 odbočkách po celé republice nevidomým a zrakově postiženým osobám již od roku 1996.
Na našem stánku se můžete podívat a vyzkoušet si některé pomůcky, které používají zrakově postižení v běžném životě. Uvidíte např. speciální přehrávače audioknih, mluvící tlakoměr a teploměr, mluvící zařízení pro rozpoznávání barev (např. oblečení) Colortest a Colorino, mluvící digitální budík, hodiny a hodinky, mluvící osobní a kuchyňské váhy, zařízení Penfriend, česky mluvící kalkulačka, indikátor hladiny usnadňující nalévání nápojů, ukázky unikátních her pro nevidomé. Můžete si vyzkoušet speciální brýle simulující výpadky zorného pole či dozvědět se více o Braillově písmu pro nevidomé.

Svaz neslyšících a nedoslýchavých osob v ČR

Spektra
Právě jsme dokončili korekturu českého překladu komunikačního programu SNAP CORE FIRST. Jedná se o jediný komunikační program, který vedle vlastní komunikace obsahuje také metodiku výuky. Na stánku Vám program předvedeme v kombinaci s ovládáním dotykem, joystickem nebo očima.

Teiresiás
Středisko Teiresiás, plným názvem Středisko pro pomoc studentům se specifickými nároky, zřídila Masarykova univerzita v Brně v roce 2000. Jeho úkolem je zajišťovat, aby studijní obory akreditované na univerzitě byly v největší možné míře přístupné také studentům nevidomým a slabozrakým, neslyšícím a nedoslýchavým, s pohybovým handicapem, případně jinak postiženým.
Kromě seznámení se s nabídkou služeb, vývojových i vzdělávacích aktivit, které Teiresiás nabízí, bychom účastníky konference rádi pozvali na praktické ukázky
· nové verze našeho videokonferenčního systému CoUnSiL, který ve spolupráci s Polygrafem přenáší i přepis mluveného slova, a
· nové verze Polygrafu, který zobrazuje text na hmatovém displeji (např. jako zpřístupnění titulků pro nevidomé nebo mluveného slova pro hluchoslepé).

TextCom
Společnost TextCom umožňuje lidem s postižením sluchu telefonické spojení s úřady veřejné správy. Online simultánní přepis řeči volaného již několik z nich zavedlo na svých telefonních linkách. Implementace této služby v rámci webu úřadu je velmi jednoduchá: volajícímu klientovi přepisuje řeč pracovníka úřadu profesionální rychlopísař, klient sleduje doslovný přepis řeči zobrazovaný v reálném čase ve speciálním okně na webu úřadu.
Telefonování s podporou přepisu odstraňuje komunikační či jazykovou bariéru mezi volajícími. Instituce mohou tuto službu nakupovat v režimu náhradního plnění.

Tichý svět
Tichý svět představí novou Tichou linku - online tlumočení znakového jazyka a přepis mluvené řeči do textu. K vidění budou ukázky použití Tiché linky. Neslyšící zájemci se budou moct na místě registrovat a službu vyzkoušet. Slyšící účastníci se mohou dozvědět více o službě a možnostech spolupráce.

Transkript online
Společnost Transkript online nabízí zaměstnavatelům mobilní aplikaci eScribeDroid se službami online simultánního přepisu mluvené řeči. Aplikace je efektivním nástrojem pro bezbariérovou komunikaci se zaměstnanci se sluchovým handicapem. Na pořízení této kompenzační pomůcky může zaměstnavatel při zřízení nového pracovního místa pro osobu s postižením sluchu získat příspěvek od Úřadu práce ČR.
Sociální podnik Transkript online poskytne tomuto zaměstnavateli informační servis při vytváření pracovního místa, praktické zaškolení v práci s pomůckou a průběžnou technickou podporu.

Unie neslyšících Brno
Unie neslyšících Brno nabízí nejenom prodej kompenzačních a komunikačních pomůcek pro neslyšící a nedoslýchavé po celé ČR, ale i odborné poradenství jak je efektivně používat.

Vojenská zdravotní pojišťovna

Výbor dobré vůle - Nadace Olgy Havlové
Posláním Výboru dobré vůle – Nadace Olgy Havlové je pomáhat lidem, kteří se pro svůj nepříznivý zdravotní a sociální stav těžko včleňují do společnosti a nemohou se bez pomoci druhých sami o sebe postarat. Jednou z priorit nadace je i pomoc znevýhodněným mladým lidem na jejich cestě ke vzdělání. Dlouhodobá stipendia a jednorázové příspěvky jsou určené studentům středních a vysokých škol, kteří pocházejí ze sociálně znevýhodněného prostředí či mají zdravotní handicap.

Západočeská univerzita v Plzni

Zdravotní a sociální služby, s.r.o.
Společnost poskytuje systém podpory péče o seniory a osoby s hendikepem - eHelper, který prostřednictvím moderních technologii detekuje nestandardní situace a informuje blízkou osobu o vzniku této situace (pád v místnosti,...). Více informaci se dozvíte na www.ehelper.cz

 

Přidat komentář

Full HTML

  • Webové a e-mailové adresy jsou automaticky převedeny na odkazy.
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.

Plain text

  • Nejsou povoleny HTML značky.
  • Webové a e-mailové adresy jsou automaticky převedeny na odkazy.
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.